A térelválasztó függöny nem csupán a szerényebb paraméterekkel operáló lakásokban tesz jó szolgálatot, hanem a nagyobb családi házak esetében is esztétikus, divatos és praktikus lakberendezési fogásnak számít a szóban forgó elem.
A tapasztalat azt mutatja, a térelválasztásnak számos előnye van. A körültekintően kiválasztott térelválasztó otthonossá teszi a helyiséget és amellett, hogy a praktikusság terén felbecsülhetetlen értékkel bír, megteremti a különálló helyiség illúzióját is. A térelválasztás égisze alatt számos lehetőség közül áll módunkban válogatni. Sokan a nyitott, nagyobb méretű polcrendszereket alkalmazzák térelválasztóként, mások a tolóajtóra vagy a paravánra esküsznek, de olyan személyek is akadnak szépszámban, akik a függöny, mint térelválasztó egység mellett teszik le a voksukat.
Az adott teret a legegyszerűbben és legstílusosabban a mennyezeti függönysínre vagy rúdra szerelt függönnyel válaszhatjuk ketté. A térelválasztó függönyök elképesztően színes skálát járnak be, legyen szó az anyaghasználatukról, a dizájnjukról vagy a méretükről. A telepítésüket is több módon oldhatjuk meg. Ha a személyes igényeink azt diktálják, mennyezetre erősített síneket is felszerelhetünk a télelválasztás jegyében, de természetesen módunkban áll függönyrudat is használni, amely két falat összekötve engedi a térelválasztó függöny ki- és behúzását, kényelmes alkalmazását.
A mennyezethez erősített függönyök általában hosszúak, leérnek egészen a padlóig. Persze magának a függönynek a hosszát a saját igényeinkre is szabhatjuk. Fusson rúdon vagy sínen, a térelválasztó függöny elképesztően felhasználóbarát, arról nem is beszélve, hogy a választott szerkezet (rúd vagy sín) felszerelése sem ördöngös feladat, némi rákészüléssel és pontos tervezéssel saját kezűleg is megoldható, mindennemű professzionális segítség nélkül.
A mennyezetre szerelhető sínekhez tartozó használati útmutatók felbecsülhetetlen értékű mankók: az egyes lépéseket figyelmesen követve garantált a siker! Az általában műanyagból készített síneket a dekopírfűrész segítségével igazíthatjuk a munkaterület méretéhez. Apropó, méret! A tervezés első fázisában ki kell jelölnünk a mennyezeten a sín leendő helyét. Ha már kiválasztottuk, hol fog helyet kapni a sín, jelöljük meg azokat a helyeket, ahol fúrni fogunk. Bónusz tipp: a szerkezethez kapott tiplik és csavarok méretét ellenőrizzük és szükség esetén használjunk egy mérettel nagyobb rögzítőelemeket a stabil tartás érdekében.
Amint a mondás is tartja, a jó munkához idő kell! A kifúrt lyukakban a tipliket határozott mozdulatokkal kalapáccsal üssük be, majd a sínt feltartva óvatos mozdulatok kíséretében csavarjuk fel a szerkezetet a már helyükön lévő tiplikre. Ha a mennyezet gipszkartonból készült, legyünk különösen körültekintők, ne húzzuk meg túl erősen a csavarokat. Ha a mennyezeti sín biztosan a helyén van, húzzuk át rajta az úgynevezett akasztó csúszkát, majd zárjuk le a felszerelt mennyezeti sín két végét a csomagban található záróelemekkel. Ha ezzel is megvagyunk, nem marad más hátra, mint a térelválasztó függöny felcsíptetése a mennyezeti sínre.
Ha inkább a függönyrúd felszerelésének lehetőségét találjuk szimpatikusnak, nincs más dolgunk, mint első lépésként megmérni a rudat, majd a két egymással szemben lévő falrészen megjelölni a rúd két végpontjának helyét. Következő lépésként a fúrás következik, majd a rúdhoz kapott S-kampók lyukba való betekerése. Ha a kampók biztonságosan a helyükön vannak, a rúd felrakásával fejezzük be a munkát. Utolsó lépésként rögzítsük a térelválasztó függönyt a stabilan felszerelt rúdra.
A háztartásban élő gyerekek és a háziállatok biztonságának érdekében bizonyosodjunk meg arról, hogy mind a mennyezeti sín, mind a függönyrúd stabilan a helyén marad, még abban az esetben is, ha alulról erősen meghúzzuk azokat.