A lakásfelújítás alatt, ha valóban komolyan gondoljuk a dolgokat, nem hagyhatunk figyelmen kívül egyetlen-egy belső teret sem. Ha már rászántuk magunkat a nagy kaliberű munkára, érdemes a tetőtérrel is foglalkozni kicsit. A tapasztalat azt mutatja, a szóban forgó helyiség, a tetőtér lakberendezés tekintetében több lehetőséget kínál, mint azt elsőre gondolhatjuk. Persze az alacsony beltér bármilyen funkciójú szobának helyt tud adni, okos ötlet lehet például azt elsősorban kinevezni hálószobának.
Nos, a pihenés színteréül szolgáló hálót csak és kizárólag este használjuk, így nem okoz gondot, ha az a ház legtávolabbi pontján van. Az alváshoz nem kell nagy paraméterekkel operáló szoba, így az alacsony tetőtér is kiválóan megfelel a célnak. A tetőtér lakberendezési tekintetében az a legjobb, hogy nemcsak egy, de több szobában is gondolkodhatunk a lakásfelújítás során. Abban az esetben, ha az imént említett hálószobás megoldást preferálja, a tetőtér újragondolásakor nem árt, ha helyet szorít egy aprócska, bár annál praktikusabb fürdőszobának is.
Gondoljon csak bele, mennyire kényelmetlen lenne az éjszaka közepén a sötétben botorkálva keresni az egy szinttel lejjebb lévő illemhelyet – így tehát, ha „odafenn” alszunk, mindenképpen iktassunk be egy fürdőszobát is a hálaszóba mellé. A tetőtér lakberendezés szempontjából a fent található fürdőnek van egy őrületesen pozitív előnye: akár nagy ablakokkal is felszerelhetjük azt. Míg a földszinten ez lehetetlen (hiszen belátnak a szomszédok), addig a tetőtéri felújítás során ennek semmi akadálya.
Így a fürdőszobánk nemcsak roppant modern, de hihetetlenül esztétikus is lesz a beáramló fénytől. Sokan gondolkodnak a szóban forgó felújítás során a nappali lehetőségében is. Ez az eshetőség különösen akkor igazán káprázatos ötlet, ha a tetőtérről szép kilátás nyílik a tájra vagy a városra, ahol élünk.
Azt tudjuk, hogy a nappali sűrűn és sokak által látogatott helyiség, ha pedig van egy ahhoz tartozó terasz, igazi vendégváró kis kuckót alakíthatunk ki a személyes ízlés-világunk tükrében. A világban manapság kialakult helyzet miatt nem ritka, ha valaki otthonról dolgozik. Korábban írtunk már a home-office kialakításának a széles spektrumon mozgó lehetőségeiről, ám az ötleteink csak és kizárólag a földszinti kialakítás gondolatiságában mozogtak.
Szerencsére azonban a tetőtér lakberendezési tekintetében a dolgozószobát is ide képzelhetjük, hiszen a munkához nem kell nagy belmagasság. Ha pedig van egy saját kis kuckónk, ahova elvonulhatunk a világ zaja és a kis lurkók zsibongása elől, az nemcsak a lelkünket tölti fel pozitív energiával, de a munkánkra is jótékony befolyást gyakorol, már ami a produktivitást illeti.
Végül, de nem utolsó sorban ejtsünk néhány szót a konyháról is, mint lehetséges tetőtéri opció. Nos, nem fogunk kertelni: a konyha a felsorolt funkciójú szobák közül a legritkábban kerül fel a tetőtérbe, és nem véletlenül. Tudjuk jól, hogy a főzéshez és a használati tárgyak praktikus elhelyezéséhez nem kevés hely kell.
A gyakorta féloldalas, csapott plafonú, kis belmagassággal rendelkező tetőtér erre nem nyújt célszerű megoldást. Persze, ha ragaszkodunk az elképzelésünkhöz, semmi sem lehetetlen, hiszen a személyre szabott bútor garnitúráknak köszönhetően orvosolható a helyszűke- azzal azonban jó, ha tisztában vagyunk, hogy ez az út, pontosan a személyre szabott megoldások miatt jócskán drágább lesz, mintha szabvány bútorokkal szeretnénk berendezni a földszinten található konyhát.